Osztályfőnöki | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium
Kezdőlap  /  Osztályfőnöki | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium

Fenyő D. György írja Húsz tézis az osztályfőnöki munkáról című írásában:

„Akár akarjuk, hogy egy iskola neveljen, akár nem, mindenképpen nevel. Ha mással nem, a rossz példával, az oda nem figyeléssel, a rossz szervezéssel, a lélektelenséggel. Akár akarjuk, akár nem, az iskola mindenképpen elsősorban szociális színtér, a diákok életének, beszélgetéseinek, haragvásainak, barátságok és szerelmek születésének, az első társadalmi tapasztalatok megszerzésének színtere.”

(www.osztalyfonok.hu/cikk.php?id=609)

Mi jó példával, odafigyeléssel, jó szervezéssel és lélekkel akarunk nevelni, hogy azon a bizonyos szociális színtéren, amit röviden „almádi kéttannyelvűnek” nevezünk, olyan élményeket szerezhessenek diákjaink, olyan elvárásoknak kelljen megfelelniük, hogy ezáltal biztos fogódzót kaphassanak a továbblépéshez.
Ha bárki elolvassa több évre is visszamenően az iskola éves tervét, láthatja, hogy milyen sokféle, tartalmas, igényes, a komoly és a könnyű műfajokat is magába foglaló programot kínálunk tanulóinknak. Abban pedig, hogy ezek valóban élményszerűek és értékközvetítők legyenek, kulcsfontosságú szerepet játszik az osztályfőnökök lelkesedése, figyelme, kiváló szervező munkája. Természetesen nemcsak az iskolában megtartható rendezvényeket tartjuk fontosnak (gólyaavató, szalagavató, karácsony, bál, „bent maradós” hétvége, stb.), hanem a külső helyszíneken lebonyolítható programokat is (2-3 napos kirándulások, túrák).
Sőt azt is fontosnak tartjuk, hogy osztályfőnökként megfelelően tudjunk kapcsolatot teremteni a szaktanárok, a szülők és a diákok között. Ennek is hasznos következménye, hogy a szülők és a diákönkormányzat által szervezett programokon is sok-sok diák, tanár és szülő együtt is részt vesz (egészségnap, önkéntes nap, karácsonyváró hétvége, szülői bál).
Bízunk tehát abban, hogy diákjaink az osztályfőnökök munkája segítségével is jó útravalót kapnak érzelmi, intellektuális és morális értelemben egyaránt.

• Nemzeti Összetartozás Napja osztályfőnöki órán, faliújság

• Utolsó tanítási nap