Kezdőlap  /  Információk a január 23-i központi felvételi vizsgáról | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium

Információk a január 23-i központi felvételi vizsgáról

INFORMÁCIÓK A KÖZÉPISKOLÁS FELVÉTELIRŐL

Sok szeretettel várjuk a Magyar-Angol Tannyelvű Gimnáziumba, a központi írásbeli dolgozatok megírására jelentkezett tanulókat

2021. január 23-án.

1. A felvételizőket 9 óra 30 percre várjuk a gimnáziumba. A vizsga 2x45 percet vesz igénybe, a 2 feladatlap kitöltése között 15 perc szünetet tartunk. Először a magyar nyelvi, majd a matematika feladatlapot oldják meg a tanulók. A vizsga 10:00-11:45-ig tart.
  2. A vizsga a bejárat előtt kifüggesztett tájékoztató-beosztás szerinti vizsgateremben lesz. Részletes tudnivalókat és az épületbe lépés járványügyi szabályait névre szóló levélben kapták meg a tanulók.
  3. Kérjük, hogy mindenki hozzon magával azonosításra alkalmas igazolványt, (pl. diákigazolvány, személyazonosító igazolvány, útlevél) amelyet a tantermi felügyelő tanárok kérni fognak!
  4. A dolgozatok megírásához ceruza, kék vagy fekete toll, körző, vonalzó és szögmérő szükséges, ezeken kívül semmiféle segédeszköz nem használható (kivéve azokat a tanulókat, akik erről külön értesítést kapnak)!
  5. A feladatlapokat tollal (matematikából a rajzokat ceruzával) kell kitölteni és névvel, születési adatokkal ellátni.
  6. Kérjük a diákokat, hogy mobiltelefonjaikat ne vigyék be a terembe, vagy kapcsolják ki és tegyék el, mielőtt elfoglalják helyüket.
  7. Az épületben a felvételizőkön és vizsgafelügyelőkön kívül más nem tartózkodhat, a vizsgázók azt csak dolgozatuk leadása után hagyhatják el.
  8. Kérjük, hogy a levélben kiküldött információkat a tanulók és szüleik alaposan olvassák át, visszajelzésüket küldjék meg számunkra.
  9. A helyszínen pedig fokozottan ügyeljenek a járványügyi óvintézkedések/protokoll betartására.

A kiértékelt írásbeli dolgozatok megtekintésére 2021. január 28-án lesz lehetőség oly módon, hogy a megadott email címre az iskola a délelőtt folyamán megküldi a jelentkezési laphoz csatolandó Értékelő lap és a felvételi dolgozatok beszkennelt változatait, az Észrevételi formanyomtatvánnyal együtt.

Javítással kapcsolatos észrevétel:

A vizsgázó és szülője a javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés esetén észrevételeit a megtekintést követő első munkanap végéig – tizenhat óráig – írásban adhatja le az info@kettannyelvu.hu e-mail címen a mellékelten megküldött, tantárgyanként külön kitöltött, a szülő által aláírt Észrevételi lapon.

A pótfelvételi időpontja: 2021. január 28. 14:00 óra

Pótló felvételi vizsgát azok a tanulók írhatnak, akik az előző írásbelin alapos ok (pl. betegség orvosi igazolással alátámasztva) miatt nem tudnak részt venni.

A második pótfelvételi időpontja: 2021. február 5. 14:00 óra

A központi írásbeli vizsga második pótnapján kizárólag azok a tanulók vehetnek részt, akik igazoltan COVID-19 fertőzésben szenvedtek, hatósági házi karanténba kerültek, továbbá egyéb rendkívüli, önhibájukon kívül eső elháríthatatlan ok folytán sem a tanév rendje szerinti központi írásbeli vizsgán, sem annak pótnapján nem tudtak megjelenni. A második pótnapon való részvételt 2021. január 29. 16 óráig lehet kérvényezni a vizsgaszervező intézmény vezetőjénél az info@kettannyelvu.hu e-mail címen. Benyújtandó dokumentumok: szülő által aláírt kérelem és orvosi igazolás.

A fenti napon vizsgázók Értékelő lapjait és dolgozataik beszkennelt változatát egy észrevételi lappal együtt 2021. február 10-én elektronikus úton a megadott email címükre juttatjuk el. Észrevételt tenni február 11-én 16.00 óráig lehet a kitöltött, aláírt nyomtatvány visszajuttatásával az info@kettannyelvu.hu e-mail címre.

• Online szülői értekezlet