Kezdőlap  /  Felkészülés a digitális munkarendre | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium

Felkészülés a digitális munkarendre

Tisztelt Szülők! Kedves Diákok! Kedves Kollégák!

A mai értekezleten tisztáztuk a tanévvel kapcsolatos teendőket. Az oktatás digitális formában folytatódik, amihez mindenki felelősségteljes hozzáállását kérjük. A digitális tananyagok tanulók számára történő megosztására, illetve a beadandó munkák leadására, valamint a kommunikáció megszervezésére az office365 szolgáltatásait fogjuk használni.

Ehhez minden tanulónak szüksége van egy @dlsb.hu végű email címre. A hiányzó email címek létrehozása folyamatban van. Az osztályfőnökön keresztül fogja mindenki megkapni a belépéshez szükséges információkkal együtt. Amennyiben nem működik, kérem a diákokat, jelezzenek a kanyo.peter@kettannyelvu.hu e-mail címen.

Az office365 szolgáltatásai közül a Teams nevű programot fogjuk használni. Javasoljuk a web-es felület használatát. Amíg a rendszer nincs teljes mértékben kész a használatra, addig a KRÉTA rendszeren keresztül történik a tananyagok továbbítása, megosztása. A tanárokkal való kommunikáció az eddig használatos csatornákon is működik.

Kérünk mindenkit, hogy naponta többször (2-3 óránként) lépjen be a KRÉTA rendszerbe és az email fiókjait is rendszeresen figyelje.

A digitális oktatás órarend szerint folyik, ami azt jelenti, hogy otthon kell tartózkodni, a kapott feladatokat el kell végezni a határidőket betartva.

Több tantárgy esetében online tantermekben folyik az oktatás, ami azt jeleni, hogy be kell jelentkezni a szaktanár által előre megjelölt órára, így ellenőrizhető minden tanuló jelenléte. Az értékelés is online módon történik, a szaktanárok által meghatározottak szerint.

Kedves DLSB-s Diákok!

Bízunk benne, hogy ez az új módszer elnyeri tetszéseteket, örömötöket lelitek ebben a modern iskolában. Felelősségteljesen, becsületesen végzitek feladataitokat.

Köszönöm, hogy mellettünk állnak és nyugodt körülményeket teremtenek az otthoni tanuláshoz és támogatják gyermekeiket, segítik munkánkat.

Kedves Kollégák!

A feladat nem egyszerű, de a hétvége és a mai nap bebizonyította, hogy közösen gondolkodva és tevékenykedve ezt a helyzetet is sikeresen megoldjuk. Hálásan köszönöm az áldozatos munkát, a konstruktív hozzáállást!

Mindenkinek érdeke, hogy a tanév sikeresen lezáródjon, ami csak úgy lehetséges, ha mindenki megfelelően áll hozzá, komolyan veszi az oktatás új formáját.

Köszönöm, hogy közös érdekünkért mindannyian munkálkodunk!

Tisztelettel:

Dudásné Pirik Mariann

• 9kny évf. angol vizsgahét
  • Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja osztályfőnöki órák keretében
  • "Pénz7" pénzügyi és vállalkozói témahét

• 9kny évf. angol vizsgahét

• Osztálykirándulások időpontjának és a kísérőtanár nevének leadása

• Iskolai ünnepély március 15.

• Fáklyás felvonulás, városi műsor

• Nemzeti ünnep

• Felvételi jegyzék nyilvánosságra hozatala

• Emelt szintű csoportokba előzetes jelentkezés leadása