Kezdőlap  /  ERASMUS+ projektünk második mobilitás-állomása a belgiumi Eupen és a Königliches Athenäum középiskola voltak | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium

Néber Natália 10A osztályos diákunk rövid élménybeszámolót írt a május 5-11 között zajló nemzetközi találkozóról, aminek keretében 3 tanár és 8 diákunk utazott a Belgium német nyelvterületének központjába, Eupenbe, ahol ismét a drámatechnikai módszerekkel és tréningekkel foglalkoztunk, és 3 interaktív, érzékenyítő előadás elkészítésével a szegénység problémakörét elevenítettük fel.

„Május elején egy hetet tölthettünk Belgiumban, az Erasmus+ projekt keretein belül. A hét egy hajnali repülőúttal indult. Sokunknak ez volt az első repülése, ezért már ez is hatalmas élménynek bizonyult. A vasárnapot mindenki a fogadó családdal töltötte. Másnap megismerkedtünk a többi országok csoportjaival (Németország, Spanyolország és Belgium), és elkezdtük a készülést a pénteki előadásra. A hét témája a szociális státusz és a szegénység volt. Ezzel kapcsolatos előadásokat kellett megrendeznünk képzett drámatanárok és színészek segítségével. Délutánonként egyéb kulturális és szórakoztató programokon is részt vehettünk. Voltunk Aachenben, Németország egy nagy városában, felfedeztük Eupent, a kisvárost, ahol laktunk a hét folyamán, és egy egész napot töltöttünk Brüsszelben, a fővárosban is. Itt megnéztük a csokoládé múzeumot, az Európa Parkot és az Atomiumot. Összességében tartalmas hetünk volt, egy szép helyen, családias társaságban. Azt hiszem mindnyájunk nevében mondhatom, mindig emlékezetes élmény marad számunkra.”

Néber Natália

• 9kny évfolyam törzskönyvek leadása
  • Iskolaorvosi szűrés

• Iskolaorvosi szűrés

• Megemlékezés: Aradi vértanúk
  • Őszi nevelési értekezlet
  • Szülői értekezlet
  • SzM értekezlet

• Nyílt nap
  • Angol nyelv érettségi

• 6. óra Zrínyi matematika verseny válogató

• Munkanap december 27. (péntek) helyett
  • Egészségnap, aula piknik 3 rövidített óra, pénteki órarend

• Tanulmányi területek rögzítése
  • Felvételi tájékoztató nyilvánosságra hozatala

• Német nyelv érettségi

• Iskolai megemlékezés: Október 23.
  • Informatika érettségi

• Olasz nyelv érettségi
  • Halloween: délelőtt felvonulás, 20.00-22.00 buli
  • Bakonyi Bitfaragó Bajnokság online selejtező