Kezdőlap  /  Erasmus+ németországi mobilitási élménybeszámoló | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium

Erasmus+ németországi mobilitási élménybeszámoló

Erasmus+ németországi mobilitási élménybeszámoló

Hatalmas élményben volt részünk, amikor novemberben az Erasmus+ keretein belül Németországba látogathattunk. Egy hetet töltöttünk egy Frankfurt melletti kisvárosban, Heusenstammban.

Iskolánkból nyolc diák vett részt a programban, mindannyian külön fogadócsaládnál laktunk, cserediákjainkat már a magyarországi Erasmus-hét alatt megismerhettük, így izgatottan vártuk, hogy a hosszú út után ismét találkozhassunk velük. Vasárnap este érkeztünk, hétfőn pedig el is kezdődtek a foglalkozások az iskolában.

Először minden programban résztvevő ország (Belgium, Magyarország, Németország, Spanyolország) bemutatott egy saját kisfilmet, majd három csapatba osztottak minket. Ezekkel a csoportokkal dolgoztunk a hét folyamán, a színjátszás három különböző formájában.

A mostani foglalkozás témája a kulturális különbségek voltak. Ötleteltünk, vitáztunk, saját illetve olvasott vagy hallott történeteket is egyaránt megpróbáltunk feldolgozni. Az elkészült színdarabot pénteken a záró ceremóniát megelőzően adtuk elő, nagy sikert aratva.

A délutánokat többnyire együtt töltöttük, általában várost néztünk, korcsolyáztunk, illetve ellátogattunk a frankfurti angol nyelvű színházba is, ahol a Sweeney Todd című musicalt néztük meg (készült belőle film is, ajánlom).

Szerintem a többiek nevében is írhatom, hogy felejthetetlen élményeket, hosszú barátságokat és még elmélyültebb nyelvtudást szereztünk a hét folyamán. Elköszönni nagyon nehéz volt a cserediákoktól, de már akkor tervezgettük a következő lehetőséget a találkozásra. Az Erasmus remek tapasztalatszerzés, szívből ajánlom, hogy mindenki akinek lehetősége adódik vegyen részt legalább egy ilyen programon.

Séfel Fanni 11.A