Kezdőlap  /  Diákjaink és tanáraink fotóiból nyílt tematikus kiállítás április 16-án a gimnázium aulájában | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium

A gimnázium szokásos, félévente megrendezett képzőművészeti kiállítása ezúttal 82 darab A4-es méretű bekeretezett fényképen mutatta be az Amerikai Egyesült Államok társadalmi, kulturális, és természeti sokszínűségét Diversity in American Society, Landscape and Culture címmel. A kiállítás különlegessége, hogy a fényképek alkotói mind DLSB-s polgárok: 13 tanár és 13 diák, akik szívesen vállalták, hogy saját idevágó fotójukból megosztanak 2-3 darabot velünk. Többen kis történet formájában le is írták, miért az adott fotót választották, és az milyen módon mutatja be a kiállítás címében található változatosságot. A képek májustól a tantermeink falait díszítik majd.

Az eseményt Kondor László magyar származású amerikai fotóművész nyitotta meg, aki azt követően művészettörténész felesége, Linda Kondor lelkes közreműködésével egy kis tárlatvezetés keretében beszélgetett a művekről, az azokhoz fűződő élményekről, valamint a fényképészet elméletéről és gyakorlatáról az alkotókkal és az érdeklődőkkel.

A kiállítás az amerikai külügyminisztérium Study of the US Institute programjának és a montanai egyetem SUSI small grant pályázati támogatásának köszönhetően valósulhatott meg.

• 12. évfolyam utolsó tanítási napja
  • 12. évfolyam osztályozó értekezlet

• Ballagás

• Angol nyelv érettségi