Kezdőlap  /  Angol nyelvi kulturális sikereink | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium

Angol nyelvi kulturális sikereink

November 26-án rendezték a Hungarian Bilingual School Fest nevű ki-mit-tud?-ot Pápán, amelyen 4 fős csapattal vett részt iskolánk.

A Pápai Petőfi Sándor Gimnázium angol két tannyelvű tagozatának 10 éves fennállása alkalmából szervezte meg ezt a nagyon jól előkészített, hangulatos és színvonalas eseményt, amelyre az ország összes angolos két tannyelvű iskolája hivatalos volt. Jöttek szép számmal Pécsről, Győrből, Salgótarjánból, Székesfehérvárról, Kőszegről, Budapestről, Szolnokról és Balatonalmádiból is a fellépő diákok.

Nevezni 4 kategóriában lehetett (szólóének, kamaraének, jelenet és vers és próza), a sok esetben saját szerzeményű szavalatokat, stand-up comedy jeleneteket vagy zeneszámokat egy 5 tagú angol tanárokból, tankönyvszerzőkből és színművészekből álló szakmai zsűri értékelte. A verseny tétje is magas volt, egyhetes angliai utazástól az ingyenes nyelvvizsgázási lehetőségeken keresztül a koncertjegyekig és reklámajándékokig sok nyeremény talált gazdára.

Kísérőprogramként meglátogathattuk Magyarország egyik aktívan működő repterét az MH Pápa Bázisrepteret, ahol angol nyelvű idegenvezetéssel bepillantást nyerhettünk egy nemzetközi csapat munkájába, valamint feltérképezhettük egy Boeing C-17 Globemaster III teherszállító repülőgép méreteit és rakterét.

4 fős csapatunk sikeresen helyt állt a versengésben: Pákai Péter Bence (10A) David Bowie: Station to Station c. dalszövegét szavalta el, Pató Bálint (11A) Leonard Cohen: Hallelujah c. dalát adta elő. Kozma Botond (12A) vers és próza kategóriában a 2. helyezést nyerte el Tarantino legendás filmjének, a Ponyvaregénynek egy monológjával (Goldwatch monológ), míg Lupták Bettina (12A) szó szerint felrobbantotta a színpadot és elhozta az első helyet szólóének kategóriában Elle King: Ex’s & Oh’s c. dalával. (Az előadások videófelvételeit külön posztban közöljük majd.)

Kísérő tanárok: Botár András és Simon Orsolya voltak.

Gratulálunk a szereplőknek és felkészítő tanáraiknak is!

• Szülői értekezlet a végzősöknél, a többi évfolyamon információk kiküldése e-mailben

• Tanítás nélküli munkanap (1.) Kihelyezett őszi nevelőtestületi értekezlet

• Fenntarthatósági témahét
  • Megemlékezés: Aradi vértanúk (kisfilm)