Kezdőlap  /  2020-as Juvenes Translatores EU-s fordítási versenyem Kácsor Judit különdíjas lett | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium

A 2020. évi Juvenes Translatores versenyen iskolánkból 5 fő indult, ahol angolról (Kácsor Judit és Téglás Kata) vagy olaszból (Meiczinger Minna, fenyő Laura és Kováts Lilla) fordítottak magyarra megadott szöveget az online eseményen.

Noha országonként sajnos csak egy nyertes diákot választhattak ki a szervezők, több versenyző fordítása is kiemelkedően ügyes munkának bizonyult. Ezért a fordítások kiértékelését végző kollégák úgy döntöttek, hogy néhány tanulót – a 2797 versenyző közül összesen 248 diákot – elismerő oklevéllel jutalmaznak fordításuk magas színvonala miatt.

E tanulók fordítása a forrásnyelv és a célnyelv tekintetében a következő okokból érdemel külön elismerést:

"Az elismerő oklevéllel jutalmazott tanulók értik a szöveget és a szöveg belső összefüggéseit, és megfelelő stílusszinten adják vissza az eredeti tartalmat. Kiválóan vagy nagyon jól használják a célnyelvet, megoldásaik nem fordításízűek, munkájuk nem, vagy csak kevés kihagyást tartalmaz, az eredeti mondanivalót hűen, mégis kreatív módon adják vissza, és csupán kisebb nyelvtani, terminológiai, illetve helyesírási hibákat vétettek (melyeket ellensúlyoz a fordításukról alkotott kedvező összkép).

Szívből gratulálunk az Ön diákjának, Kácsor Juditnak kiváló fordításáért, melyért Juvenes Translatores elismerő oklevéllel jutalmazzuk.

Az értékelést végző kollégára mély benyomást tett a tanuló fordítása, mely gördülékeny és jól adja vissza az eredeti szöveg stílusát. Csak így tovább!"

• Tavaszi szünet

• Tavaszi szünet utáni első tanítási nap

• Az ideiglenes felvételi rangsor megküldése az OH-nak

• fogadóóra személyes jelenlét nélkül