Kezdőlap  /  COMENIUS 2012-2014 Finn-Magyar projekt | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium

Élményekkel teli projekt hét a finn diákokkal

Két éves (2012-2014) COMENIUS bilaterális finn-magyar közös munka befejező szakasza zajlott iskolánkban április 5-15-ig, 20 finn diák és négy tanáruk érkezett hozzánk a Kalajoen Lukio középiskolából, akivel már régóta tartó jó kapcsolatunk van.

2013-ban 20 magyar diákunk és négy tanárunk utazott Finnországba és ott elkészült három finn népmese adaptáció, míg most Almádiban írták meg a tanulók a négy magyar népmese alapján készült forgatókönyvet. A halhatatlanságra vágyó királyfi,  A sóAz együgyű házaspár, valamint a Hetet egy csapásra című mesék videói közül kettőt április 14-én bemutattak az aulában a közös munka lezárásaként.

A finn vendégeink hétvégi programjairól a részt vevő magyar diákok családjai gondoskodtak, hét közben pedig a Rozsos Karola és Perczelné Zallár Ildikó által szervezett közös programok szórakoztatták a diákokat, tanárokat. A nagyvázsonyi Kinizsi Várhoz vezető úton Bányai Attila tartott előadást a vár történelmi hátteréről. A várlátogatást az íjászat fűszerezte meg.  Budapesten a Vasarely Múzeumban múzeumpedagógiai program keretén belül mindenki készíthetett saját „mobilképet”, volt buszos városnézés, szabadprogram.

Balatonfűzfőn csapatokat alkotva „harcoltak” a terepen paintballozás keretein belül.

Az utolsó estét egy nagy közös pizza evés zárta, majd a hajnali búcsú.

Reméljük, hogy egy újabb pályázattal folytatódik ez a jó kapcsolat, melynek során egyre több diák megismerkedhet mindkét ország kultúrájával.

Näkemiin! (Viszontlátásra)

A projekt honlapja (a mesék forgatókönyvei, a videók és fotók) az alábbi linken található:

• 9kny évf. angol vizsgahét
  • Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja osztályfőnöki órák keretében
  • "Pénz7" pénzügyi és vállalkozói témahét

• 9kny évf. angol vizsgahét

• Osztálykirándulások időpontjának és a kísérőtanár nevének leadása

• Iskolai ünnepély március 15.

• Fáklyás felvonulás, városi műsor

• Nemzeti ünnep

• Felvételi jegyzék nyilvánosságra hozatala

• Emelt szintű csoportokba előzetes jelentkezés leadása