A könyvtár rendje | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium
Kezdőlap  /  A könyvtár rendje | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium

I. A használók köre

Iskolánk könyvtárát az iskola dolgozói, tanárai és diákjai használhatják. Ettől eltérni csak abban az esetben lehet, ha az iskolaigazgató és a könyvtárostanár engedélyt ad a külső használó számára.

II. A használók jogai

A könyvtár szolgáltatásait minden beiratkozott olvasó ingyenesen használhatja. Ezek a szolgáltatások:

1. Könyvtárlátogatás, egyéni és csoportos helyben használat: egyéni helyben használatra nyitva tartási időben, csoportos használatra előre egyeztetett időpontban van lehetőség, mivel a könyv- és könyvtárhasználati ismeretek oktatására behatárolt időkeret áll rendelkezésre és felkészülést is kíván.
  2. Az állomány kölcsönzése: diákok és külső használók számára olvasójeggyel, nyitva tartási időben, számítógépes nyilvántartó rendszer segítségével, dokumentumtípusonként meghatározott időre; tankönyvek és könyvek esetében 1 tanévre, audiovizuális másolt anyagnál 1 hétre és csak tanulással összefüggő célra, a kézikönyveket és a periodikumok legújabb számait pedig zárástól következő nyitásig terjedő időszakra. Nem kölcsönözzük az eredeti audiovizuális anyagokat és a kézikönyvtár nagy értékű, 1 példányban rendelkezésre álló köteteit, dokumentumait, kivéve indokolt esetben 1-1 tanórára. A tanulók és külső használók általában egyszerre 12 dokumentumot kölcsönözhetnek.
  3. Tájékoztatás a könyvtár állományáról és a használattal kapcsolatos tudnivalókról: beiratkozáskor a szabályokat a kölcsönzőpultnál a könyvtárostanár ismerteti, illetve a könyvtárban kifüggesztve is megtalálhatóak.
  4. Segítségnyújtás: a felhasználók számára iskolai munkájukhoz kapcsolódó irodalom és információ felkutatásában.
  5. Rendezvények lebonyolítása: a rendezvény témáját, időpontját, a szervezés részleteit az iskolavezetéssel és a könyvtárostanárral is egyeztetni kell.

III. A használók kötelessége

1. Beiratkozáskor az olvasók adatait a nyilvántartási adatbázisban rögzítjük. Az adatok változását egy héten belül be kell jelenteni. A jövedelemmel nem rendelkező használóktól nyilatkozatot kérünk az anyagi felelősség vállalójának aláírásával. Tanulói illetve dolgozói jogviszony megszűnésével a könyvtári tartozásokat rendezni kell

2. A könyvtárhasználati szabályokat minden használónak kötelessége betartani: saját és társai testi épségére, valamint a könyvtárban található anyagi értékek és a rend megőrzésére ügyelnie kell. A könyvtár berendezéseit, használati tárgyait csak rendeltetésszerűen lehet használni. A tanulók kártérítési felelőssége fokozottan érvényes az állománnyal kapcsolatban - dokumentum elvesztésekor nem a beszerzési árat, hanem a dokumentum értékét kell megtéríteni.

3. Magatartásával senki nem zavarhatja a könyvtárban folyó munkát.

4. Az állomány védelme érdekében a szabadpolcos térbe táska, élelmiszer nem hozható be.

5. A könyvtárból dokumentum csak a könyvtárostanár engedélyével vihető ki.

6. Amennyiben a könyvtár használatának szabályait egy szolgáltatással kapcsolatban az olvasó a figyelmeztetés ellenére sem tartja be, a könyvtáros eltilthatja az adott szolgáltatás használatától határozott időre.

• Dráma OKTV

• Magyar irodalom OKTV

• 9kny évf. angol vizsgahét
  • Jelentkezés a központi írásbeli felvételi vizsgára