2019-20 | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium
Kezdőlap  /  2019-20 | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium

Diákjaink rendkívüli teljesítményt nyújtottak a Best in English c. nemzetközi online angol nyelvi versenyen. 25 (főként európai) ország 625 középiskolájának az angolt idegen nyelvként tanuló összesen 16462 diákja indult 2019. novemberében a versenyen, amelyen 17 tanulón vett részt. Mindannyian előkelő helyen végeztek a nemzetközi mezőnyben, gratulálunk nekik és felkészítő tanáraiknak.

Kiemelkedő teljesítményével kitűnik közülük Óbíró Ágnes (11A), aki Magyarországon az 1., a nemzetközi mezőnyben a 125., valamint Tüske Laura (12A), aki Magyarországon a 3., a nemzetközi mezőnyben a 458. helyet, valamint Pócsi Kinga (11A), aki Magyarországon a 12., a nemzetközi mezőnyben a 975. helyet szerezte meg.

Ennél szebb karácsonyi meglepetés nem is érhette volna az iskola polgárait!

Angol nyelvi kulturális sikereink

November 26-án rendezték a Hungarian Bilingual School Fest nevű ki-mit-tud?-ot Pápán, amelyen 4 fős csapattal vett részt iskolánk.

A Pápai Petőfi Sándor Gimnázium angol két tannyelvű tagozatának 10 éves fennállása alkalmából szervezte meg ezt a nagyon jól előkészített, hangulatos és színvonalas eseményt, amelyre az ország összes angolos két tannyelvű iskolája hivatalos volt. Jöttek szép számmal Pécsről, Győrből, Salgótarjánból, Székesfehérvárról, Kőszegről, Budapestről, Szolnokról és Balatonalmádiból is a fellépő diákok.

Nevezni 4 kategóriában lehetett (szólóének, kamaraének, jelenet és vers és próza), a sok esetben saját szerzeményű szavalatokat, stand-up comedy jeleneteket vagy zeneszámokat egy 5 tagú angol tanárokból, tankönyvszerzőkből és színművészekből álló szakmai zsűri értékelte. A verseny tétje is magas volt, egyhetes angliai utazástól az ingyenes nyelvvizsgázási lehetőségeken keresztül a koncertjegyekig és reklámajándékokig sok nyeremény talált gazdára.

Kísérőprogramként meglátogathattuk Magyarország egyik aktívan működő repterét az MH Pápa Bázisrepteret, ahol angol nyelvű idegenvezetéssel bepillantást nyerhettünk egy nemzetközi csapat munkájába, valamint feltérképezhettük egy Boeing C-17 Globemaster III teherszállító repülőgép méreteit és rakterét.

4 fős csapatunk sikeresen helyt állt a versengésben: Pákai Péter Bence (10A) David Bowie: Station to Station c. dalszövegét szavalta el, Pató Bálint (11A) Leonard Cohen: Hallelujah c. dalát adta elő. Kozma Botond (12A) vers és próza kategóriában a 2. helyezést nyerte el Tarantino legendás filmjének, a Ponyvaregénynek egy monológjával (Goldwatch monológ), míg Lupták Bettina (12A) szó szerint felrobbantotta a színpadot és elhozta az első helyet szólóének kategóriában Elle King: Ex’s & Oh’s c. dalával. (Az előadások videófelvételeit külön posztban közöljük majd.)

Kísérő tanárok: Botár András és Simon Orsolya voltak.

Gratulálunk a szereplőknek és felkészítő tanáraiknak is!

Gratulálunk Badics Mila (9knyB) tanulónknak teniszsikeréhez!

Mila a múlt héten megnyerte párosban a franciaországi Tournoi U16 Loire Vallee Tenisz Európa versenyt, míg egyéniben a negyeddöntőig jutott.

Részletes beszámolót sportegyesülete készített az eseményről:

"Badics Mila a franciaországi U16-os versenyen indult és bár egyéniben 1. kiemeltként a legjobb nyolc között ért véget számára a verseny, párosban az ukrán Shoshynával megszerezték a végső győzelmet.

A magyar/ukrán páros a döntőbe vezető mindkét meccsét döntő szett 10-8-ra hozta, így már nem érte meglepetésként őket, hogy a finálé is döntő szettbe torkollott, amit végül Miláék hoztak, 75 57 11-9-re nyertek a francia Champion/Charrier kettőssel szemben.

Az MTK játékosa idei második páros tornagyőzelmét szerezte meg a júliusi szlovákiai verseny után."

Gratulálunk Óbíró Ágnes (11A) diákunk sikeres szerepléséhez!
Az Alsóörsi SE Íjász Szakosztálya által 2019 november 30. napján megrendezett WA teremíjász versenyen Ági, akinek ez volt az első terem versenye 3. helyezést ért el.

Kézilabda siker

Iskolánk V-VI. korcsoportos leány kézilabda csapata az "A" kategóriás diákolimpia megyei döntőjében harmadik helyezést ért el. A csapat tagjai: Androsovits Elina, Bánhidi Kata, Bisztrán Anna, Filep Kata Laura, Hebling Lili, Horváth Nikoletta, Kammerer Leila, Kreutz Kitti, Lehotai Alexa Kata, Ott Borbála, Peringer Bianka, Tóth Luca, Wenszky Dorka

Gratulálunk diákjainknak és felkészítő tanáruknak, Kurbucz Tamásné Évának!

Iskolánk sikeres pályázata után a tegnapi napon, szeptember 18-án átvehette a Jobb Veled a Világ Alapítvány Boldogságóra programjának "BOLDOG ISKOLA" címét.

A programot a tanév során Szabó Kalliopé és Rasztovits Gizella tanárnők fogják megvalósítani.

Tenisz siker!

20th Tennisline Cup 2020, Milovice
Badics Mila, 9kny osztályos tanulónk párosban harmadik lett a csehországi Tennis Europe versenyen. Gratulálunk!

• Téli szünet utáni első tanítási nap

• Mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV

• Vizuális kultúra OKTV

• 12. évf. angol szóbeli vizsgahét