Kezdőlap  /  INFORMÁCIÓK A KÖZÉPISKOLÁS FELVÉTELIRŐL | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium

INFORMÁCIÓK A KÖZÉPISKOLÁS FELVÉTELIRŐL

INFORMÁCIÓK A KÖZÉPISKOLÁS FELVÉTELIRŐL

Sok szeretettel várjuk a Magyar-Angol Tannyelvű Gimnáziumba, a központi írásbeli dolgozatok megírására jelentkezett tanulókat

2020. január 18-án

1. A felvételizőket 9 óra 30 percre várjuk a gimnáziumba. A vizsga 2x45 percet vesz igénybe, a 2 feladatlap kitöltése között 15 perc szünetet tartunk. Először a magyar nyelvi, majd a matematika feladatlapot oldják meg a tanulók.
  2. A terembeosztást a gimnáziumi aulában kifüggesztett névsorokból lehet megtudni.
  3. Kérjük, hogy mindenki hozzon magával azonosításra alkalmas igazolványt, (diákigazolvány, személyazonosító igazolvány) amelyet a tantermi felügyelő tanárok kérni fognak!
  4. A dolgozatok megírásához ceruza, kék vagy fekete toll, körző, vonalzó és szögmérő szükséges, ezeken kívül semmiféle segédeszköz nem használható!
  5. A feladatlapokat tollal kell kitölteni és névvel, születési adatokkal ellátni.
  6. Kérjük a diákokat, hogy mobiltelefonjaikat ne vigyék be a terembe, vagy kapcsolják ki és tegyék el, mielőtt elfoglalják helyüket.

Az írásbeli dolgozatok megtekintésére 2020. január 23-án 8.00-16.00 óra között lesz lehetőség az iskola képviselőjének jelenlétében. A vizsgázó, vagy szülője a dolgozatokról kézzel, vagy elektronikus úton (pl. digitális fényképezőgéppel) másolatot készíthet.

Ezen a napon adjuk át a jelentkezési laphoz csatolandó Eredményközlő lapokat” is a megjelenteknek (akik nem tudnak eljönni, postán fogják megkapni).

Javítással kapcsolatos észrevétel:

A vizsgázó és szülője a javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés esetén észrevételeit a megtekintést követő első munkanap végéig – tizenhat óráig – írásban adhatja le. Az észrevétel benyújtására nyitva álló határidő elmulasztása esetén egy napon belül lehet igazolási kérelmet benyújtani. Az igazolási kérelem benyújtási határideje jogvesztő.

A pótfelvételi időpontja: 2020. január 23. 14:00 óra

Pótló felvételi vizsgát azok a tanulók írhatnak, akik az előző írásbelin alapos ok (pl. betegség orvosi igazolással alátámasztva) miatt nem tudnak részt venni.

• Magyar nyelv és irodalom érettségi
  • Tanítás nélküli munkanap (6.)

• Matematika érettségi

• Történelem érettségi
  • Visszaérkezés a kollégiumba 12.00-ig

• Angol nyelv érettségi

• Német nyelv érettségi

• Kémia érettségi
  • Földrajz érettségi

• Biológia érettségi

• Informatika érettségi (középszint)
  • Ének-zene érettségi

• Informatika érettségi (emelt szint)

• Fizika érettségi
  • Vizuális kultúra érettségi

• Spanyol nyelv érettségi
  • Tantárgyválasztások módosítása, júniusi vizsgák kérelmének beadása
  • Mozgóképkultúra és médiaismeret, dráma érettségi

• Kompetenciamérés adatok küldése OH-nak

• Pünkösdhétfő

• Olasz nyelv érettségi

• Kompetenciamérés

• NETFIT eredmények feltöltése
  • Osztályfőnökök értesítsék a diákokat a könyvtári könyvek leadásáról, leadási határidő június 11.

• vizsgahét: évfolyamvizsgák minden évfolyamnak, különbözeti és javítóvizsgák 9. évfolyam: 2. idegen nyelv, történelem 10. évfolyam: magyar nyelv és irodalom, 2. idegen nyelv 11. évfolyam: történelem, 2. idegen nyelv