Kezdőlap  /  INFORMÁCIÓK A KÖZÉPISKOLÁS FELVÉTELIRŐL | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium

INFORMÁCIÓK A KÖZÉPISKOLÁS FELVÉTELIRŐL

Sok szeretettel várjuk a Magyar-Angol Tannyelvű Gimnáziumba, a központi írásbeli dolgozatok megírására jelentkezett tanulókat

2019. január 19-én

• A felvételizőket 9 óra 30 percre várjuk a gimnáziumba. A vizsga 2x45 percet vesz igénybe, a 2 feladatlap kitöltése között 15 perc szünetet tartunk. Először a magyar nyelvi, majd a matematika feladatlapot oldják meg a tanulók.

• A terembeosztást a gimnáziumi aulában kifüggesztett névsorokból lehet megtudni.

• Kérjük, hogy mindenki hozzon magával azonosításra alkalmas igazolványt, (diákigazolvány, személyazonosító igazolvány) amelyet a tantermi felügyelő tanárok kérni fognak!

• A dolgozatok megírásához ceruza, toll, körző, vonalzó és szögmérő szükséges, ezeken kívül semmiféle segédeszköz nem használható!

• A feladatlapokat tollal kell kitölteni és névvel, születési adatokkal ellátni.

• Kérjük a diákokat, hogy mobiltelefonjaikat ne vigyék be a terembe, vagy kapcsolják ki és tegyék el, mielőtt elfoglalják helyüket.

Az írásbeli dolgozatok megtekintésére 2019. január 24-én 8.00-16.00 óra között lesz lehetőség az iskola képviselőjének jelenlétében. A vizsgázó, vagy szülője a dolgozatokról kézzel, vagy elektronikus úton (pl. digitális fényképezőgéppel) másolatot készíthet.

Ezen a napon adjuk át a jelentkezési laphoz csatolandó Eredményközlő lapokat” is a megjelenteknek (akik nem tudnak eljönni, postán fogják megkapni).

Javítással kapcsolatos észrevétel:

A vizsgázó és szülője a javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés esetén észrevételeit a megtekintést követő első munkanap végéig – tizenhat óráig – írásban adhatja le. Az észrevétel benyújtására nyitva álló határidő elmulasztása esetén egy napon belül lehet igazolási kérelmet benyújtani. Az igazolási kérelem benyújtási határideje jogvesztő.

A pótfelvételi időpontja: 2019. január 24. 14.00 óra

Pótló felvételi vizsgát azok a tanulók írhatnak, akik az előző írásbelin alapos ok (pl. betegség orvosi igazolással alátámasztva) miatt nem tudnak részt venni.

• Alakuló értekezlet (tanároknak)

• Kollégiumi önkéntes nap