Diákjaink és tanáraink fotóiból nyílt tematikus kiállítás április 16-án a gimnázium aulájában | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium
Kezdőlap  /  Diákjaink és tanáraink fotóiból nyílt tematikus kiállítás április 16-án a gimnázium aulájában | Magyar - Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium

Diákjaink és tanáraink fotóiból nyílt tematikus kiállítás április 16-án a gimnázium aulájában

Child Education 0 comment

A gimnázium szokásos, félévente megrendezett képzőművészeti kiállítása ezúttal 82 darab A4-es méretű bekeretezett fényképen mutatta be az Amerikai Egyesült Államok társadalmi, kulturális, és természeti sokszínűségét Diversity in American Society, Landscape and Culture címmel. A kiállítás különlegessége, hogy a fényképek alkotói mind DLSB-s polgárok: 13 tanár és 13 diák, akik szívesen vállalták, hogy saját idevágó fotójukból megosztanak 2-3 darabot velünk. Többen kis történet formájában le is írták, miért az adott fotót választották, és az milyen módon mutatja be a kiállítás címében található változatosságot. A képek májustól a tantermeink falait díszítik majd.

Az eseményt Kondor László magyar származású amerikai fotóművész nyitotta meg, aki azt követően művészettörténész felesége, Linda Kondor lelkes közreműködésével egy kis tárlatvezetés keretében beszélgetett a művekről, az azokhoz fűződő élményekről, valamint a fényképészet elméletéről és gyakorlatáról az alkotókkal és az érdeklődőkkel.

A kiállítás az amerikai külügyminisztérium Study of the US Institute programjának és a montanai egyetem SUSI small grant pályázati támogatásának köszönhetően valósulhatott meg.


Tags:
 
 
 
  
 
 
 

Események

h k s c p s v
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 
30 éves jubileum30 éve embléma

 

Keresés a honlapon

Keresés űrlap

Nyelvválasztás

Magyar-Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium

8220 Balatonalmádi,
Rákóczi Ferenc u. 39
balmadigimi@gmail.com
+36 88 594-340

Fenntartó elérhetősége

Veszprémi Tankerületi Központ
http://kk.gov.hu/elerhetoseg-vesz

 

Kedves Szülők!

Kérjük, adójuk 1 %-ával támogassák intézményünk alapítványait!

DLSB ALAPÍTVÁNY A BALATONALMÁDI KÉTTANNYELVŰ GIMNÁZIUMÉRT

adószám: 19266057-1-19

A BALATONALMÁDI MAGYAR-ANGOL GIMNÁZIUM ÉS KOLLÉGIUM SPORTJÁÉRT

adószám: 18937655-1-19

Köszönjük támogatásukat!